انتخاب نمونه تقویم رومیزی و تاثیر آن در برنامه‌ریزی تجاری و فردی

طراحی اختصاصی تقویم رومیزی یکی از مواردی است که از قدیم تا کنون در ست اداری قرار داشته است و افراد از آن برای اهداف تجاری به‌عنوان هدیه یا ابزار کار به یکدیگر تقدیم می‌کرده‌اند. برای آشنایی بیشتر با نمونه تقویم رومیزی خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

اجزای تشکیل‌دهنده تقویم رومیزی

هر رومیزی تقویمی از 3 جز اصلی پایه تقویم رومیزی، صفحات داخلی تقویم و فنر اتصال‌دهنده برگه‌ها به تقویم تشکیل شده است. پایه‌های چوبی، پلاستیکی، چرمی و مقوایی از انواع جنس‌هایی است که برای طراحی نمونه تقویم رومیزی استفاده می‌شود. مقرون ‌به‌صرفه‌بودن و سبک‌بودن پایه‌های تقویمی دو فاکتور مهم در طراحی هستند که پایه‌هایی از جنس مقوا و کاغذ می‌توانند این امکان را برای شما فراهم کنند.
در اغلب موارد صفحات تقویم رومیزی از کاغذ گلاسه (در 2 نوع مات و براق) از گرماژ 90 تا 300 گرم استفاده می‌شود. اگر قصد داشته باشید هر ماه را در 1 صفحه قرار دهید، تعداد کاغذهای تقویم رومیزی به تعداد ماه‌ها یعنی 12 عدد خواهد بود. یک کاغذ کاور یا آستر تقویم رومیزی هم در چاپ به‌عنوان صفحه اول اضافه می‌شود که معمولا از چاپ لت یا نقره‌کوبی یا طلاکوبی و کاغذهای فانتزی استفاده می‌شود که لوگو یا نام شرکت تجاری بر آن حک می‌شود.  تقویم دیواری اختصاصی

تقویم دیواری اختصاصی

 
دفترچه برنامه ریزی

دفترچه برنامه ریزی

 
تقویم دیواری کرافت

تقویم دیواری کرافت

 
تقویم رومیزی فانتزی

تقویم رومیزی فانتزی

 
تقویم دیواری تک برگ

تقویم دیواری تک برگ

 
 دفترچه یاددشت تقویم دار

دفترچه یاددشت تقویم دار

 
 تقویم رومیزی مدرن

تقویم رومیزی مدرن

 
 تقویم رومیزی خاص

تقویم رومیزی خاص

 
تقویم رومیزی مربعی ( خشتی )

تقویم رومیزی مربعی ( خشتی )

 
تقویم رومیزی خاص

تقویم رومیزی خاص

 
تقویم رومیزی کرافت

تقویم رومیزی کرافت

 
تقویم رومیزی تک برگ

تقویم رومیزی تک برگ

 
تقویم رومیزی ارزان

تقویم رومیزی ارزان

 
تقویم رومیزی لوکس و لاکچری

تقویم رومیزی لوکس و لاکچری

 
تقویم رومیزی 1403

تقویم رومیزی 1403

 
 تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری

 
 تقویم رومیزی کرافت

تقویم رومیزی کرافت

 
 تقویم دیواری اختصاصی

تقویم دیواری اختصاصی

 
تقویم رومیزی خاص

تقویم رومیزی خاص

 

انواع تقویم رومیزی

برخی بر این باورند که زمان استفاده از تقویم‌های رومیزی گذشته است و به‌نحوی منسوخ شده است؛ اما کافی است سری به ادارات و سازمان‌ها بزنید و از حجم استفاده کارکنان آن از تقویم رومیزی شگفت‌زده شوید. ماه‌های آخر سال در چاپخانه‌ها چاپ نمونه طرح تقویم رومیزی در انواع و ابعاد مختلف سروصدای زیادی به‌پا می‌کند.
انواع تقویم رومیزی در ابعاد و شکل‌های مختلف قابلیت چاپ دارد که بستگی به شرایط چاپخانه‌ای دارد که سفارش می‌دهید. خوشبختانه شبکه چاپ کلندر با داشتن امکانات بسیاری که در حوزه چاپ دارد، می‌تواند انواع مختلف تقویم رومیزی را متناسب با نیاز تجاری شما چاپ کند. برخی از مهم‌ترین انواع تقویم رومیزی عبارتند از:
• تقویم رومیزی اداری
• تقویم رومیزی به‌صورت زیردستی
• تقویم رومیزی پایه‌دار
• تقویم رومیزی مقوایی
• تقویم رومیزی فانتزی
• تقویم رومیزی یادداشت‌دار


مهم‌ترین دلایلی که باید از تقویم رومیزی استفاده کنید

داشتن یک نمونه طرح تقویم رومیزی در هر شکل و اندازه‌ای می‌تواند حس نظم و آرامش را حتی در آشفته‌ترین زمان‌ها برای شما به ارمغان آورد. تقویم‌های رومیزی می‌توانند به شما کمک کنند، مرتب بمانید، تولدها را به خاطر بسپارید و به سادگی به تازگی یک روز جدید اذعان کنید. امروزه برنامه‌های زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا برنامه روزانه خود را سازماندهی کنید. با‌این‌حال یک نمونه تقویم رومیزی هنوز همان چیزی است که ممکن است برای پیگیری تمام تاریخ‌های خود به آن نیاز داشته باشید.
چرا برخی از مردم علی‌رغم دنیای دیجیتال، به استفاده از کاغذ ادامه می‌دهند؟ پاسخ واضح است، به این دلیل که برنامه‌ریزی روی کاغذ همچنان بسیار موثر است. ناگفته پیداست برنامه‌ریزی با قلم و کاغذ سنتی هنوز مزایای خاصی نسبت به تقویم‌های دیجیتال دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید مزایای طراحی تقویم رومیزی به‌صورت کاغذی چیست. • جلوگیری از خستگی دیجیتال
آیا اغلب احساس می‌کنید که در پیچ‌وخم دستگاه‌های تلفن همراه گم شده‌اید که شما را با هشدارها و اعلان‌ها خسته می‌کند؟ با داشتن یک نمونه تقویم رومیزی می‌توانید تمام روز از صفحه‌های بی‌روح دیجیتالی که به شما خیره می‌شوند، دور بمانید.
آسیب وسایل و رسانه‌های دیجیتالی بر کسی پوشیده نیست؛ بنابراین یک قدم عقب‌نشینی از موبایل یا لپ‌تاپ، از قرارگرفتن بیش‌از حد در معرض آسیب‌های دیجیتال راحت می‌شوید. داشتن نمونه تقویم رومیزی از نوع کاغذی آن به شما کمک می‌کند تا این کار را انجام دهید و در نتیجه از خستگی دیجیتال جلوگیری کنید. مطمئنا دستگاه‌های دیجیتال ساخته شده‌اند تا بمانند و زندگی را برای انسان‌ها آسان‌تر کنند؛ اما برای داشتن ذهن و بدن سالم‌تر، بیشتر از نمونه تقویم رومیزی کاغذی استفاده کنید؛ چراکه به شما این امکان را می‌دهد تا از صفحه‌هایی که تمام روز به آن خیره شده‌اید، فرار کنید.
• تحریک‌پذیری در ارتباط مغز و دست
ظاهرا دست‌خط و تایپ شبیه هم به‌‍نظر می‌رسند. با‌این‌حال مغز انسان هنگام انجام این دو فعالیت متفاوت عمل می‌کند. هنگامی‌که با دست می‌نویسید بخش بزرگی از مغز فعال و درگیر می‌شود و حافظه زبانی و حافظه کاری را در حین نوشتن با دست تحریک می‌کند.
طبق تحقیقات ثابت شده است افرادی که با دست یادداشت‌برداری می‌کنند، بسیار بهتر از کسانی که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند، سخنرانی‌ها را دنبال می‌کنند. این‌ها نشانه‌های واضحی از تحریک بهتر مغز در هنگام استفاده از دست‌ها برای نوشتن هستند. همین تحریک زمانی اتفاق می‌افتد که مهلت‌ها و قرارهای ملاقات خود را روی نمونه تقویم رومیزی با دستان خود یادداشت کنید. استفاده از تقویم رومیزی در هر شکل و اندازه‌ای، یک تمرین فوق‌العاده برای مغز شما محسوب می‌شود.
• بهبود تمرکز
ممکن است احساس کنید که نوشتن نوعی اتلاف وقت است؛ اما لازم است بدانید که در بهبود تمرکز هنگام انجام کار خسته‌کننده بسیار موثر است. کارهای اداری و سازمانی معمولا پشت میز و یک کار نسبتا تکراری و روتین است که به یک تنوع و تمرکز طولانی مدت نیاز دارد. همین مسئله خود یک دلیل قوی است که برای پاسخ به این سوال که چرا همه افراد سازمانی و غیر سازمانی در محل کار خود باید طراحی تقویم رومیزی را در اولویت کار خود قرار دهند.
• پیگیری به موقع قرار ملاقات‌های کاری
داشتن یک تقویم روی میز می‌تواند به شما کمک کند تا قرارهای هفتگی خود را پیگیری و حفظ کنید، حتی اگر قرارهای زیادی نداشته باشید. متاسفانه آن دسته از افرادی که به شکل پراکنده چند جلسه قرار ملاقات دارند، بیشتر این دست قرارها را فراموش می‌کنند. به همین ترتیب اگر عادت به داشتن چند قرار ملاقات دارید، فراموش‌کردن نام یا آدرس یا نام تجاری آن‌ها بسیار رایج و طبیعی خواهد بود. ضبط همه چیز در یک مکان مرکزی و طراحی تقویم رومیزی حرفه‌ای که قسمتی برای یادداشت را داشته باشد، به‌جای این‌که سعی کنید همه اطلاعات را در ذهن خود نگه دارید، به‌راحتی به همه جزئیات دسترسی خواهید داشت.
• پرداخت به‌موقع قبوض
هیچ چیز بدتر از این نیست که مجبور شوید تا هزینه‌های تاخیر در قبوض خود را بپردازید، فقط به این دلیل که نمی‌توانید آن را به خاطر بسپارید. برای این‌که به یاد داشته باشید که قبوض خود را به‌موقع پرداخت کنید، با نوشتن تاریخ‌های سررسید در تقویم رومیزی خود شروع کنید. اگر می‌دانید که صورت‌حساب‌هایتان در هر ماه چقدر است، برای درج مبالغی که باید پرداخت کنید هم می‌توانید یادداشتی بگذارید.
به‌خاطر سپردن تعطیلات و مناسبت‌ها حتی اگر خودتان فرزند ندارید، اگر خانواده‌تان معمولا جشن‌هایی (مانند تولد یا سالگرد) دارند، مطمئن شوید که آن‌ها را در تقویم رومیزی خود دنبال می‌کنید. اطمینان حاصل کنید که هر هدیه یا کارتی را که باید حداقل یک هفته قبل بخرید، یادداشت کرده‌اید. عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما داشتن یک تقویم رومیزی و یادداشت مناسبت‌ها و تولدها باعث می‌شود تا شما نزد عزیزان‌تان بیش‌از پیش عزیز شوید.
• سازماندهی و زمان‌بندی پروژه‌ها
اگر می‌خواهید یک پروژه بزرگ‌تر را برنامه‌ریزی کنید، استفاده از نمونه طرح تقویم رومیزی بهترین راه برای برنامه‌ریزی همه چیزهایی است که به‌طور مداوم به آن نیاز دارید. مطمئن شوید که پروژه را به بخش‌های کوچک‌تر و قابل دسترس‌تر تقسیم کرده‌اید تا از پیشرفت نکردن احساس ناراحتی نکنید.
با موفق‌نشدن در برخی از کارها به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که در مورد هدف نهایی شما چه چیزی واقعا دخیل است و واقعا چقدر کار باید انجام دهید. اگر در مورد مدت زمان مطمئن نیستید (مثلا اگر یک پروژه جدید است)، به‌سادگی مقدار زمانی را که قبل‌از شروع به آن نیاز دارید، تخمین بزنید و سپس در تقویم خود یادداشت کنید.


طراحی اختصاصی تقویم رومیزی در شبکه چاپ کلندر

همان‌طور که اشاره شد، نوشتن روی تقویم کاغذی روی میز به تحریک مغز شما و به بهبود عملکرد تمرکز شما کمک بسیاری می‌کند. علاوه‌بر این، همیشه یک لمس و احساس شخصی در دست خط شما وجود دارد که بسیار بهتر از نوشت‌افزارهای دیجیتالی است. نکات مثبت چاپ و طراحی اختصاصی تقویم رومیزی بسیار قوی‌تر از آن است که بتوان آن‌ها را نادیده گرفت.
چه بدانید یا ندانید، داشتن یک تقویم رومیزی نه‌تنها می‌تواند زندگی شما را ساده کند، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا استرس و اضطرابی را که اغلب با تلاش برای پیگیری قرار ملاقات‌هایتان به وجود می‌آید، کاهش دهید. اگرچه همه افراد سعی می‌کنند تا به‌طور طبیعی همه چیزهایی را که باید در طول هفته بدانند، به‌خاطر بسپارند؛ اما انجام آن در دراز مدت ممکن نیست.
شبکه چاپ کلندر با داشتن چاپخانه اختصاصی و تجهیزات لازم جهت تبلیغات کاغذی این امکان را برای شما به‌عنوان یک موسسه یا سازمان و شرکت فراهم کرده است تا طراحی اختصاصی تقویم رومیزی خود را آن‌طور که متناسب با تم برند شما است، چاپ کند. ابعاد، اشکال، هزینه و جنس کاغذ همگی به خود شما بستگی دارد. در شبکه چاپ کلندر کارشناسان و طراحان بر اساس تجربه و تخصص خود، صرفا شما در هرچه بهترشدن نتیجه کمک و راهنمایی می‌کنند. برای حرفه‌ای جلوه‌دادن کسب‌وکار خود طراحی نمونه تقویم رومیزی را فراموش نکنید. درصورت هرگونه سوال و پرسش یا ثبت سفارش در هر نقطه از کشور که هستید، می‌توانید با کازرشناسان شبکه چاپ کلندر تماس بگیرید.

  منو سایت
  تماس با ما

دفتر فروش : میدان بهارستان ، خیابان ظهیرالاسلام ، درویش غربی ، واحد4، پلاک 18

کارگاه : خیابان ظهیرالاسلام - پلاک 174

تماس : 71333344-021 ( 20 خط ویژه )

کارشناس واتس اپ تلفن تماس