تقویم رومیزی فانتزی 1403

از تقویم‌ها برای آشنا شدن با رویدادها و فهمیدن تاریخ و زمان استفاده می‌کنیم و به‌دلیل همین ویژگی، تقویم‌ها همیشه جزیی از محل زندگی یا کار ما بوده‌اند. تقویم‌ در انواع مختلفی تولید می‌شود که یکی از مدل‌های پرکاربرد آن تقویم رومیزی است. این نوع از تقویم‌ها مدت‌های مدیدی است که در خانه‌ها، اداره‌ها، مدارس و ... دیده می‌شوند. یکی از انواع خاص تقویم‌ رومیزی، تقویم رومیزی فانتزی 1403 است. این تقویم به‌دلیل ظاهر خاص و سبک و طراحی منحصربه‌فردی که دارد معروف است. در این مقاله از شبکه چاپ به معرفی تقویم فانتزی رومیزی، ویژگی‌ها و کاربرد آن پرداخته‌ایم.


تقویم فانتزی رومیزی چیست؟

تقویم‌های رومیزی به‌طور کلی به سه دسته عمده تقویم رومیزی پایه‌دار، تقویم رومیزی زیردستی و تقویم رومیزی اداری تقسیم‌بندی می‌شوند. تقویم رومیزی فانتزی در دسته‌ تقویم‌های رومیزی پایه‌دار قرار می‌گیرد و به‌دلیل ظاهر و طراحی خاصی که دارد، مورد پسند افراد خاصی قرار می‌گیرد. این تقویم‌ها دارای ابعاد مختلف و طراحی‌های منحصربه‌فردی هستند و بیشتر به‌عنوان هدیه تبلیغاتی توسط برندهای مختلف به مشتریان داده می‌شود. البته برخی از انواع کارتونی تقویم‌های رومیزی فانتزی نیز مناسب برای اتاق کودکان و نوجوانان بوده و افراد در این سنین جذب این تقویم‌ها می‌شوند. این مدل از تقویم‌ها بیشتر به سفارش لوازم التحریر فروشی‌ها طراحی و چاپ می‌شوند.


تقویم‌های رومیزی فانتزی چه ویژگی‌هایی دارند؟

تقویم رومیزی فانتزی مانند تمامی تقویم‌ها دارای تاریخ‌های میلادی، شمسی و قمری است. این تقویم‌ها تمامی مناسبت‌ها و اطلاعات را در خود جای داده‌اند که به‌طور معمول این مناسبت‌ها در پایین هر صفحه از تقویم نوشته می‌شود.
● تعداد برگ تقویم
معمولا تقویم‌های رومیزی فانتزی دارای 13 برگ هستند که برگه اول به‌عنوان برگه ابتدایی و یا آستر تقویم بوده و 12 برگ دیگر، مرتبط به هر کدام از ماه‌های سال هستند. البته برخی از تقویم‌های رومیزی فانتزی دارای 26 برگ هستند که به جز برگه‌ای مرتبط به هر ماه، برگه‌ای برای کاور آن ماه نیز تعبیه می‌شود.
● نوع چاپ
چاپ استفاده شده در تولید تقویم‌های رومیزی فانتزی از نوع چاپ سیلک بر روی کاغذ فانتزی، چاپ لت، ضرب نقره کوب و یا طلاکوب است. این نوع از چاپ‌ها جلوه زیبایی به تقویم‌های رومیزی فانتزی می‌دهد.
● ابعاد
تقویم‌های رومیزی فانتزی در هر ابعادی قابل تولید هستند. ابعاد تقویم مذکور عمدتا با توجه به سلیقه مشتری انتخاب می‌شود، ولی خوب است بدانید که ابعاد تقویم رومیزی فانتزی نباید به قدری بزرگ باشد که قابلیت قرار گرفتن بر روی میز را نداشته باشد و یا به قدری کوچک باشد که قابلیت خواندن نداشته باشد.


پایه تقویم رومیزی فانتزی دارای چه انواعی است؟

یکی از مهم‌ترین اجزای مرتبط به تقویم‌های رومیزی، پایه‌های آن است. به کمک همین پایه، تقویم می‌تواند به‌راحتی بر روی میز بایستد. اگر پایه تقویم رومیزی مقاومت مناسبی نسبت به جنس برگه‌های تقویم نداشته باشد، تقویم پس از مدتی کج شده و یا به‌دلیل تحمل وزنی بالاتر از قدرتی که دارد، شکسته می‌شود.
پایه‌های تقویم رومیزی به دو نوع سخت و غیر سخت تقسیم بندی می‌شود. پایه‌های سخت از نوع مقوای جلد سازی و یا مقوای سخت بوده که بر روی آن کاغذهای گلاسه و یا گالینگور را قرار می‌دهند و در آخر توسط فنر این کاغذها را به هم متصل می‌کنند. گفتنی است فنر استفاده شده در تولید تقویم رومیزی از نوع فنر دوبل است و اگر دارای رنگ‌های شاد و روشنی باشد، جلوه خاص‌تری به تقویم رومیزی مذکور می‌بخشد. در مقابل پایه‌های غیر سخت وجود دارند، این پایه‌ها از نوع مقوای ایندربرد است که با گرماژی بین 300 تا 400 تولید می‌شوند. پایه غیر سخت اگرچه مقاومت کمتری نسبت به پایه سخت دارد، اما هزینه کمتر و سرعت تولید بیشتری نسبت به پایه سخت دارد. به‌طور کل می‌توان گفت تقویم رومیزی با پایه سخت نسبت به تقویم رومیزی با پایه غیر سخت مقاومت بیشتری داشته و راحت‌تر بر روی میزی که قرار گرفته است، می‌ایستد.


تقویم رومیزی فانتزی دارای چه کاربردی است؟

از تقویم رومیزی فانتزی عمدتا به‌عنوان یک هدیه تبلیغاتی استفاده می‌شود. اگر دارای کسب و کار خاصی هستید، استفاده از چنین تقویم‌هایی که ظاهر خاصی دارند، کمک بسیاری به تبلیغ برند شما خواهد کرد. به‌طور مثال کسب و کارهایی مانند مهد کودک‌ها، شرکت‌های تولید اسباب بازی، شرکت‌های تولید پوشاک، شرکت‌های تولید لوازم التحریر، انتشارات و ... می‌توانند با سفارش تقویم‌های رومیزی فانتزی و طرح‌های خاص آن و پخش این تقویم در بین مشتری‌ها به تبلیغ برند خود بپردازند. یک انتشارات می‌تواند تقویم‌های رومیزی فانتزی در ابعاد کوچک و با طرح کتاب تولید کرده و در نمایشگاه کتاب این تقویم‌ها را به هر کدام از مشتری‌ها هدیه بدهد. چنین هدیه خاصی موجب حفظ مشتری‌ و تقویت حس وفاداری‌ آنها می شود. همچنین از آن جایی که این دست از تقویم‌ها همیشه در مقابل چشم افراد قرار دارد، می‌تواند یادآور همیشگی برند شما باشد.
علاوه‌بر این یک برند می‌تواند با استفاده از تقویم رومیزی فانتزی محصولات تولید شده خود را تبلیغ کند. این تقویم‌ها می‌توانند نوعی کاتالوگ خاص و ویژه به‌حساب بیایند که با هدیه دادن آنها به همکاران برند خود، موجب تبلیغ برند در بین مشتریان آنها شوید.


چرا برای چاپ تقویم‌های رومیزی فانتزی به شرکت‌های معتبر نیاز است؟

تقویم رومیزی فانتزی 1403 به‌دلیل نوع خاص و متفاوتی که دارد، تمرکز بیشتری برای چاپ و طراحی آن‌ها نیاز است. برخی از این تقویم‌ها هستند که دارای اشکال خاصی مانند طرح‌های حیوان، طرح‌های شخصیت‌های کارتونی، طرح لوگو یک برند و از این دست طرح‌ها هستند. این طرح‌ها نیازمند برش دقیق و حرفه‌ای هستند و به همین دلیل است که توصیه می شود طراحی و چاپ این دست از تقویم‌ها را به شرکت‌های چاپ معتبر بسپارید.
دلیل دیگری که نیاز است چاپ و طراحی تقویم رومیزی فانتزی به شرکتی معتبر سپرده شود، به نوع خاصی از این تقویم‌ها برمی‌گردد. برخی از تقویم‌های رومیزی فانتزی دارای حجم هستند و باید به کمک طرح‌های اوریگامی این تقویم‌ها را طراحی کرد. اگر طراحی و تولید این دست از تقویم‌ها به دست افراد غیر حرفه‌ای سپرده شود، نتیجه به هیچ‌وجه با طرح مورد انتظار تطابق نخواهد داشت.
شبکه چاپ با 50 سال تجربه در زمینه تولید تقویم‌های رومیزی فانتزی می‌تواند بهترین نتیجه طراحی و چاپ را تحویل شما مشتری عزیز بدهد. اگر در رابطه با انتخاب طرح تقویم رومیزی فانتزی خود دچار شک و تردید شده‌اید، می‌توانید از متخصصین شبکه چاپ کمک گرفته تا با راهنمایی‌ آن‌ها طراحی مناسب با کسب و کار خود را به دست آورید. از ویژگی‌های تقویم‌های رومیزی فانتزی شبکه چاپ، قیمت دقیق و مناسب، کیفیت چاپ عالی و طراحی اختصاصی است.  منو سایت
  تماس با ما

دفتر فروش : میدان بهارستان ، خیابان ظهیرالاسلام ، درویش غربی ، واحد4، پلاک 18

کارگاه : خیابان ظهیرالاسلام - پلاک 174

تماس : 71333344-021 ( 20 خط ویژه )

کارشناس واتس اپ تلفن تماس